Ласкаво просимо до Модулю E «Доба штучного інтелекту у відділах новин», частини 5 курсу «Цифрова грамотність» [Digital ABC] від Всесвітньої асоціації видавців новин [WAN-IFRA]. Проведення цього модуля стало можливим завдяки підтримці Європейського Союзу в рамках програми «ЄС 4 Незалежні ЗМІ» [EU 4 Independent Media].
В умовах поширення інструментів і способів використання штучного інтелекту (ШІ) новинні ЗМІ повинні бути готовими реагувати на численні етичні та практичні міркування, пов’язані зі штучним інтелектом, зокрема з генеративним штучним інтелектом. Як можна використовувати інструменти ШІ для підвищення продуктивності та ефективності роботи відділу новин, а також для кращого залучення аудиторії? Які етичні міркування пов’язані з тим фактом, що ми все більше покладаємося на інструменти ШІ? І які регламенти чи політики мають бути запроваджені у відділах новин щодо використання ШІ? Цей модуль, що складається з 5 частин, поєднує в собі самостійне навчання з інтерактивними тренінгами та груповими вебінарами. Це все спрямовано на підвищення навичок та вмінь керівників відділів новин та журналістів у стислому, практичному та актуальному форматі.
Більше про курс «Цифрової грамотності» [Digital ABC]
Курс «Цифрової грамотності» програми «Жінки у новинах» Всесвітньої асоціації видавців новин — це практичний навчальний курс в онлайн форматі, присвячений тому, як реалізувати цифрову стратегію. Він складається з п’яти модулів (A, B, C, D і E) і загалом містить близько 40 уроків. Модуль А охоплює основи цифрових технологій, модуль В — цифрову зрілість і стратегію, модуль С — управління змінами, модуль D — контент-стратегію, а модуль Е — добу штучного інтелекту у відділах новин. Модулі A-D були розроблені за підтримки Шведського агентства з питань міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) в рамках програми «Жінки в новинах». Проведення Модуля Е стало можливим завдяки підтримці Європейського Союзу в рамках програми «ЄС 4 Незалежні ЗМІ» [EU 4 Independent Media].
Цифрова журналістика — це частина нашої реальності, і для того щоб вижити в довгостроковій перспективі, усі медійники повинні розуміти цифрову стратегію і бути готовими до впровадження змін у своїх організаціях. Глобальна пандемія, кліматична криза та нові технології на базі штучного інтелекту зробили цю потребу нагальнішою.
Програма «Жінки в новинах» створила цей курс, щоб допомогти медіаорганізаціям заповнити прогалину в знаннях, яка існує в їхніх командах щодо колосального впливу розповсюдження цифрових технологій на традиційну журналістику, і, що особливо важливо, про те, як перетворити це у практичні, конкретні дії, які допоможуть орієнтуватися в процесі переходу від друкованих видань до цифрових.
Курс побудований таким чином, що він передбачає передусім самостійне читання, а також групові дискусії та зустрічі. Занотовуйте концепції та питання для обговорення чи роздумів на початку кожного уроку, щоб у вас була основа для того, чого ми прагнемо досягнути.